Kilka słów o nas


O nas:
Jesteśmy młodą, 6-osobową rodziną mieszkającą w Krakowie. Mama i Tata pochodzą z Krosna, gdzie poznali się w harcerstwie. Jesteśmy coraz bardziej ciekawi świata i otwieramy się na nowe wyzwania i możliwości. Staramy się jak najwięcej wędrować i zwiedzać - głównie w południowej Polsce, choć nie tylko - mamy też już za sobą pierwsze zagraniczne wojaże (np. nasza Wielka Wyprawa w 2017 roku). Od 2016 roku Mama i Tata zaszczepiają dzieci swoją miłością do gór i poezji śpiewanej. W konkursie Turystyczna Rodzinka 2019 bierzemy udział razem z dziadkiem Bogdanem i babcią Jolą, którzy często towarzyszą nam w naszych turystycznych eskapadach.
TATA - Krzysztof, jest miłośnikiem książek, gitary, gór i Mamy. W czasach liceum wraz z kolegami wygrał OMTTK - Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy. Marzy o podróżach i ciągle zabiera nas na różne wycieczki. Całoroczny rowerzysta. Każda kolejna podróż rozpala na nowo jego ciekawość świata.

MAMA - Kasia, lubi czytać książki i piec rozmaite smakołyki (tarty, muffinki, ciasta). Mózg operacji, dzięki której na wędrówki nie chodzimy w dwóch lewych butach i bez prowiantu. Marzy o wyjeździe na Mazury.

KACPER - pasjonat piłki nożnej i Super Strikas. Uwielbia rysować i tworzyć prace plastyczne, ma też dobrą pamięć do wierszyków i map. Ostatnio namiętnie uczy się grać na pianinie i cymbałkach. Z zapałem czyta książki, szczególnie te o podróżnikach i odkrywcach. Marzy o zdobyciu Rysów.

ANTEK - jak sam mówi - "najbardziej lubi przytulać się z Mamą". Chętnie bawi się torem z Hot Wheels'ami i maluje akwarelami. Razem z Kacprem lubią grać w gry planszowe i piłkę nożną. Najchętniej jadłby tylko ser topiony i paprykę. Marzy o wędrówce wzdłuż Wisły - od źródeł do samego Bałtyku.

OLA - zakochana w Mamie i Tacie (bardziej w Tacie). Lubi grać w memory, śpiewać i tańczyć. Mistrzowsko stroi miny i ciągle dopomina się o jedzenie. Przez większość dnia na jej twarzy gości promienny uśmiech, ale jak na damę przystało - potrafi też "strzelić focha". Ulubione postacie z bajek: Myszka Minnie oraz Elsa i Ania z "Krainy Lodu". Bardzo podoba jej się w schroniskach - zwłaszcza takich z trampoliną :-) W 2019 roku samodzielnie zdobyła swoją pierwszą górę - Luboń Wielki, a później to już poszło - Tatry, Bieszczady, Karkonosze... :-)

ANIELKAnajmłodszy członek ekipy, gdziekolwiek się pojawi - wzbudza nieskrywany entuzjazm swoją bujną czupryną. Znakomicie wspina się na meble, parapety i wszelkiego rodzaju skały oraz z łatwością podłapuje piosenki śpiewane przez rodziców lub Olę. Cierpliwie znosi turystyczne zapędy rodziców i starszego rodzeństwa - cóż innego jej pozostało... Rodziny się nie wybiera :-)BABCIA JOLA - od najmłodszych lat wiedziała, że chce zostać nauczycielką i konsekwentnie realizuje tę swoją pasję :-) mimo groźnych pohukiwań rodziców na wszelkie sposoby rozpieszcza wnuki i spełnia ich kulinarne zachcianki. Uwielbia długie spacery i przejażdżki rowerowe w towarzystwie dziadka, a w naszych wycieczkach docenia najbardziej niespieszne tempo i chwile odpoczynku :-)

DZIADEK BOGDAN - zapalony grzybiarz, prawdziwa złota rączka i znawca niezbyt ruchliwych, idealnych dla rowerów dróg w okolicach Krosna :-) Chętny na różnorodne wycieczki: rowerowe, górskie czy kajakowe - zwłaszcza jeśli w grę nie wchodzi zbyt daleki dojazd. Czasami umiejętnie skrywa swój entuzjazm dla naszych pomysłów i stwarza nam przez to okazję do ćwiczenia siły perswazji ;-)Komentarze