Stalowe rzeźby, zabytkowy tramwaj i smocza jama w Krakowie

W pierwszą lipcową niedzielę postanowiliśmy skorzystać z ostatniej okazji do odwiedzenia niesamowitej wystawy figur stalowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Wystawa miała być wkrótce zakończona, a słyszeliśmy o niej fantastyczne opinie - postanowiliśmy więc na własne oczy przekonać się czy są one uzasadnione.
To co czekało na nas w muzeum przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromne, stalowe rzeźby zespawane z tysięcy malutkich nakrętek, sprężyn, kół zębatych i innych części odzyskanych ze złomu przedstawiały rozmaite przedmioty: oryginalnej wielkości luksusowe samochody, postaci z bajek i filmów (osioł ze "Shreka", "Piękna i Bestia", "Potwory i Spółka", Złomek z filmu "Auta"), superbohaterowie czy pantera, lew i tygrys. Wszystkie te rzeźby robiły niesamowite wrażenie. 
Zwiedzanie wystawy zajęło nam około godzinę, a po wyjściu z muzeum zauważyliśmy czekający na przystanku zabytkowy tramwaj - postanowiliśmy wsiąść do niego i podjechać pod Wawel. Wrażenia z jazdy pięknie odrestaurowanym, wykończonym drewnem tramwajem - bezcenne! 
Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po wzgórzu Wawelskim i wspólnym zwiedzeniem Smoczej Jamy. Tym samym Anielka zaliczyła swoją pierwszą w życiu jaskinię, a Mama i Ola nadrobiły zaległości w poznawaniu Krakowa - chłopaki w Smoczej Jamie byli już wcześniej :-)Garść informacji

Data: 1 lipca 2018 r.
Forma: turystyka piesza
Dystans: nie dotyczy
Trasa: Muzeum Inżynierii Miejskiej - przejazd zabytkowym tramwajem na trasie św. Wawrzyńca -> Wawel - spacer po wzgórzu Wawelskim - Smocza Jama

Komentarze