Wakacyjnie w Rabkolandzie

Data: 12 sierpnia 2016 r. (piątek)
Trasa: 
  • Kraków -> Rabka Zdrój (samochodem)
W drugi wakacyjny wyjazd wybraliśmy się do Rabkolandu. Jest to park rozrywki położony w Rabce-Zdroju - znanym uzdrowisku, w którym dzieci ze Śląska i południowej Polski reperują swoje zdrowie.

W samym Rabkolandzie czekało nas całe mnóstwo atrakcji - dom stojący na dachu, Muzeum Orderu Uśmiechu, diabelski młyn, kolejki górskie, karuzele, teatrzyk kukiełkowy, wystawa polskich rekordów Guinnessa, samochody, cyrk i wiele innych. Doskonale bawiliśmy się przez kilka godzin, a gdy już spróbowaliśmy większości z atrakcji poczuliśmy solidne burczenie w brzuchach.

Zdecydowaliśmy się poszukać jakiegoś punktu z frytkami. Po drodze obejrzeliśmy piękny drewniany kościół p.w. św. Marii Magdaleny, w którym obecnie mieści się Muzeum im. Władysława Orkana. Zachwycił nas też neogotycki kościół parafialny, stojący zaledwie kilkaset metrów dalej. 

Wracając z brzuchami pełnymi frytek zaciekawiły nas też murale na budynku Teatru Lalek "Rabcio" - niestety nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnego przedstawienia i po tym pełnym emocji dniu wróciliśmy samochodem do Krakowa. Tak Rabkoland zapamiętał Kacper

Komentarze