Prababcia Ala w Krakowie!

Data: 18 sierpnia 2016 r. (czwartek)
Trasa: 
  • Dom -> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia -> Sanktuarium Jana Pawła II -> Dom
Długość trasy pieszej: 4 km

W naszej najbliższej okolicy położone jest wiele pięknych miejsc. Wśród nich należy wyróżnić dwa słynne sanktuaria: Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II.

Oba sanktuaria położone są w krakowskich Łagiewnikach i dzieli je odległość niespełna kilometra. Odwiedziliśmy je w tym roku wielokrotnie, lecz jedna wędrówka była szczególna.

W połowie sierpnia sporą niespodziankę sprawiła nam babcia naszego Taty, a prababcia dzieciaków - Babcia Ala. Nie lubi ona już zbytnio podróżować, jednak dała się namówić Cioci Karolci i przyjechała nas odwiedzić. Korzystając z okazji zaproponowaliśmy spacer do sanktuarium. 

Najpierw poszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie po krótkiej modlitwie wydrapaliśmy się na wieżę widokową, by podziwiać panoramę Krakowa, okraszoną jeszcze widokami Beskidu, Tatr i Babiej Góry. 

Gdy skończyliśmy podziwiać widoki, kontynuowaliśmy nasz spacer przez Błonia Miłosierdzia na tzw. Białe Morza - tereny po dawnych zakładach chemicznych Solvay - gdzie wybudowane jest Sanktuarium Jana Pawła II. Znakiem rozpoznawczym tej pięknej świątyni są imponujących rozmiarów mozaiki, pokrywające niemal całe wnętrze. Ciekawa jest też sama bryła kościoła, która przywodzi na myśl bliskowschodnie meczety.

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest znajdujący się przy sanktuarium plac zabaw. Po zwiedzeniu sanktuariów wróciliśmy z babcią do domu. Krakowskie sanktuaria w rysunku popełnionym przez Tatę

Komentarze