Krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Data: 03 kwietnia 2016 r. (niedziela)
Trasa:
  • Kraków -> Dolina Chochołowska parking (samochodem)
  • Dolina Chochołowska parking -> Siwa Polana -> Polana Huciska -> Dolina Dudowa ->Starorobociańska Dolina (przy leśniczówce Chochołowskiej) -> z powrotem do parkingu (pieszo)
Długość trasy pieszej: 10,5 km W pierwszą kwietniową niedzielę wstaliśmy skoro świt i po szybkim spakowaniu (kanapki z pasztetem, jabłka, termos z herbatą, wygodne buty i ubranie na "cebulkę") pomknęliśmy samochodem do Doliny Chochołowskiej. Po zaparkowaniu na prawie pełnym parkingu ruszyliśmy zielonym szlakiem w kierunku Polany Chochołowskiej. 

Od dawna marzyliśmy by zobaczyć krokusowe łąki i nacieszyć się wędrówką po tej pięknej tatrzańskiej dolinie. Pogoda dopisała, było słonecznie i w miarę ciepło. Szum Chochołowskiego potoku przeplatał się ze śpiewem ptaków i odgłosem kroków tysięcy turystów, którzy tego samego dnia przyjechali zobaczyć słynne krokusowe dywany. Kacper i Antek maszerowali raźno, Ola na zmianę siedziała w wózku pchanym przez Tatę lub była noszona w Maminej chuście. 

Najpiękniejsze krokusy udało się nam zobaczyć na Polanie Huciska, gdyż za Leśniczówką Chochołowską szlak był jeszcze oblodzony i zdecydowaliśmy zawrócić.


Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy na parking, skąd samochodem ruszyliśmy z powrotem do naszego krakowskiego domu.

To był piękny dzień, blisko natury i zachwyciliśmy się pięknem tatrzańskich dolin. Wrócimy tu za rok, choć raczej nie w niedzielę - za duży tłok na szlaku :)Artystyczne wynurzenia Taty 

Komentarze